កូនប្រុសលោក ហ៊ុន សែន ចូលរួមពិធីប្រារព្ធខួបលើកទី៦៥
នៃការបង្កើតគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា កាលពីថ្ងៃទី២៨ ខែមិថុនា
ឆ្នាំ២០១៦។ RFA/Brach Chev
ចំណែកអ្នកស្រី ហ៊ុន ម៉ាណា ម្ចាស់ទូរទស្សន៍ និងវិទ្យុបាយ័ន ដែលជាកូនស្រីរបស់លោក ហ៊ុន សែន ម្នាក់ទៀត ក៏សរសេរក្នុងហ្វេសប៊ុករបស់ខ្លួនថា អ្នកស្រីដឹងច្បាស់ថា ពួកអ្នក (ក្លបល វីនេស) ចង់អ្វីពីគ្រួសារយើងខ្ញុំ គឺ ឲ្យតែជិតដល់ពេលបោះឆ្នោតម្ដងៗ ក្នុងគោលបំណងបំផ្លាញឪពុករបស់អ្នកស្រី គឺលោក ហ៊ុន សែន៖ «តែ នាងខ្ញុំ និងគ្រួសារគួរតែអរគុណដល់អស់លោក លោកស្រីដែលបានជួយដល់ឪពុករបស់នាងខ្ញុំឲ្យឈ្នះឆ្នោតគ្រប់អាណត្តិ ព្រោះតែការភូតភរ ការប្រមាថរបស់លោកអ្នកធ្វើឲ្យអ្នកបោះឆ្នោត កាន់តែមានការទុកចិត្ត និង បោះឆ្នោតជូនឪពុកខ្ញុំថែមទៀត។»
អគ្គនាយិកាទូរទស្សន៍បាយ័នអ្នកស្រី ហ៊ុន ម៉ាណា ចូលរួមពិធីបុណ្យសពលោក ជា ស៊ីម។
បន្ថែមពីនេះអ្នកស្រី ហ៊ុន ម៉ាណា ក៏ចាត់ទុកការផ្សាយរបស់ព្រឹត្តិបត្រព័ត៌មាន ឌឹ ខេមបូឌ៊ា ដេលី និងកាសែតភ្នំពេញប៉ុស្តិ៍ ជាការសហការយ៉ាងល្អជាមួយក្លបល វីនេស ដើម្បីបំផ្លាញដល់កិត្តិយសគ្រួសារត្រកូលហ៊ុន៖ «សូមអស់លោក លោកស្រី បន្តកិច្ចការបែបនេះតទៅទៀតចុះប្រសិនគ្មានការងារធ្វើ។»
របាយការណ៍កម្រាស់ ជិត ៦០ទំព័ររបស់អង្គការឃ្លាំមើលពិភពលោក គ្លបល វីនេស មានចំណងជើងថា "ការក្ដោបយកវិនិយោគនៅកម្ពុជា" បង្ហាញថា អធិរាជត្រកូល ហ៊ុន កំពុង ក្ដោបក្ដាប់សេដ្ឋកិច្ចធំៗរបស់កម្ពុជា ដោយអំពើពុករលួយ រំលោភអំណាច និងរំលោភសិទ្ធិមនុស្សដើម្បីការពារអំណាចរបស់លោក ហ៊ុន សែន ត្រូវបានសារព័ត៌មានក្នុងស្រុកមួយចំនួន រួមនឹងសារព័ត៌មានល្បីៗលើពិភពលោករួមមាន៖ អេប៊ីស៊ី អូស្រ្តាលី (ABC NEWS) ញូយ៉ក ថាមថ៍ (New York Times) ឌឹ ឌីប្លូម៉េត (The Diplomat) ជាដើម បានផ្សាយបន្តបន្ទាប់ពីរបាយការណ៍នេះ។ លើកលែងតែសារព័ត៌មានក្នុងស្រុកខ្លះ ដែលមាននិន្នាការទៅរដ្ឋាភិបាលប៉ុណ្ណោះ មិនបានផ្សាយពីរបាយការណ៍នេះឡើយ៕